Menü
Your Cart

ETKİNLİKLER

Okulumuz bünyesindeki her türlü kulüp, takım ve etüt çalışmalarının; eğitimin genel amaçlarından önemli bir kısmını gerçekleştirmeye aracılık ettiği görülmektedir. Sebat etme, grup içi çalışma, yönergeleri takip etme, otorite figürleri ile anlaşma ve akranlarla uyum sağlama gibi beceriler, öğrencilerin hem okulda hem de sonraki yaşamlarında başarılı olmaları için gereklidir.

Bilyön Kolejinde ders dışı etkinlikler ile öğrencilerin hayata bakış açıları gelişmekte, meslek seçimlerini dahi etkileyecek ek beceriler kazanmaları sağlanmaktadır. Yapılan araştırmalar, ders dışı etkinliklere katılım ile lise, üniversite ve mesleki kariyer başarısı arasında olumlu bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur. Bu sebeple öğrencilerimize yıl içinde her fırsatta sosyal etkinlik yaptırarak eğlenerek öğrendirmeyi amaçlamaktayız.

Okulumuzda her hafta öğrencilerin yetenekleri ve ilgilerine göre seçtiği kulüp çalışmaları yapılmaktadır. Bu kulüpler atölyeler olarak gruplandırılır ve öğrenciler ders dışı faaliyetlerini daha rahat bir biçimde yapma fırsatı bulurlar. Okulumuzda Teknik Çizim Atölyesi, Autocad 3D Çizim Atölyesi, İngilizce ve İspanyolca Speaking Atölyesi, Sivil Savunma Atölyesi, Müzik Atölyesi, Tiyatro Atölyesi, Ahşap Yakma ve Boyama Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Jimnastik Atölyesi, Spor Atölyesi, Modern Dans Atölyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Atölyesi olmak üzere on üç atölye mevcut olup her bir atölyede verimli zaman geçirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Bilyön Okulları olarak her sene gerçekleştirilen TÜYAP ve CİNER EXPO Kitap Fuarlarına faal bir şekilde katılarak kitaplarla öğrencilerimizin buluşmasını sağladık.

Okulumuzda Müzik faaliyetlerine ara verilmeden devam edilmektedir. Alanında uzman Sanatçıların öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarma çabası her geçen gün meyvelerini vermektedir. Bu sebeple her sene yılsonunda Bilyön Müzik Grubu Sahne alarak çalışmalarını tüm sevenlerine ulaştırmışlardır.