Menü
Your Cart

SOSYAL KULÜPLER

Bilyön okulları olarak öğrencilerimizin yetenek, beceri, tutum, estetik duyarlılık ve çeşitli olumlu davranışlar edinebilmeleri amacıyla sağladığımız eğitsel yaşantılarla akademik bilgilerin yanı sıra Sosyal Kulüpler aracılığıyla öğrencilerin ilgi alanlarını, becerilerini yeteneklerini ve potansiyallerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda bütün öğrencilerimizin yatkın oldukları yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek amacıyla en az ana dersler kadar önem verdiğimiz sosyal kulüp etkinlikleriyle her hafta kendilerini geliştirmelerini sağlarken bir yandan da stres atmalarını ve eğitim öğretime olan konsantrasyonu arttırmayı hedeflemekteyiz.
1.MODERN DANS EĞİTİMİ
1.MODERN DANS EĞİTİMİ
Dans eğitimi alan öğrencinin bedeni daha esnek, daha güçlü, daha zariftir. Dans egzersizlerinin daima kasları uzatarak yapılması, kas- iskelet yapısı ve vücut çizgilerinin daha güzlü, zarif ve ince olmasını sağlar.Dans eğitimi alan bir öğrenci günlük hayatında doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğrenir.Bu amaçlarla Bilyön Okullarında alanında uzman dans eğitmenleri ile haftanın bir günü öğrencilerimiz Modern Dans eğitimi görmektedir.
2.TİYATRO KULÜBÜ
2.TİYATRO KULÜBÜ
Topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üretme ilkemizden yola çıkarak Bilyön Tiyatro Kulubü kuruldu.Bilyön tiyatro kulübü, gençlerin sosyal gelişimine katkı sağlamayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, özgüvenlerini arttırmayı, onların ve ailelerinin sanat gelişimine aracı olmayı ve toplum bilinci oluşturmayı hedefliyor.
3.MÜZİK KULÜBÜ
3.MÜZİK KULÜBÜ
Çocukların fiziksel becerilerini geliştirmek, akademik anlamda daha başarılı olmalarını sağlamak, sosyal becerilerini geliştirmek ve çocukların kendine olan güvenlerini arttırmak amacıyla müzik kulübümüzde piyano,gitar,keman ve saz eğitimleri verilmektedir.Ayrıca bu eğitimlerin yanı sıra oluşturulan okul korosu ile öğrencilerin sosyal gelişimlerine, özgüven ve kişisel gelişimlerine olan katkılarını, ebeveynlerin gözlemlemeleri doğrultusunda inceleyerek ortaya koymaktır.
4.AKIL OYUNLARI KULÜBÜ
4.AKIL OYUNLARI KULÜBÜ
Akıl oyunları kulubünde öğrencilerin sahip oldukları zekâ potansiyellerinin farkına varmalarının sağlanması, sahip oldukları potansiyelin geliştirmesi; karşılaştıkları problemler karşısında orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirmesi, pratik düşünmesi, sorun durumunda doğru kararlar verebilmesi gibi bir dizi beceri ve yeterliliklerin geliştirmesi amaçlanmaktadır.
5.AHŞAP BOYAMA KULÜBÜ
5.AHŞAP BOYAMA KULÜBÜ
Öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmek , materyal kullanım becerisi kazandırmak ve yaratıcılıklarıyla yüzleştirmek amacıyla ahşap boyama kulübümüzde ağaç materyelini ahşapa dönüştürüp sınırsız renk seçenekleriyle farklı bir dünyanın kapısını aralıyoruz.
6.KÜLTÜR VE EDEBİYAT KULÜBÜ
6.KÜLTÜR VE EDEBİYAT KULÜBÜ
Öğrencilerde; birlikte çalışabilme, iş bölümü yapabilme, sorumluluk alabilme becerisi kazandırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırma projesi ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.
7.SOSYAL YARDIMLAŞMA KULÜBÜ
7.SOSYAL YARDIMLAŞMA KULÜBÜ
Çevreyi koruma bilinciyle hareket edebilme, kendine ve çevresindekilere güven duyabilme,planlı çalışma alışkanlığı edinebilme, serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilme,girişimci olabilme ve bunu başarı ile sürdürebilme amacıyla Sosyal yardımlaşma kulübü faaliyetleri ile öğrencilerimize kazanım sağlanmaktadır.
8.ÇİZİM KULÜBÜ
8.ÇİZİM KULÜBÜ
İnsan zekasının düşüncesinin ve hayal gücünün ürünleri olan hayatı kolaylaştırmak için yaptığımız bu kulüp etkinliğiyle öğrencilerimizin el becerilerinin gelişmesinin yanı sıra yaratıcılıklarını da gün yüzüne çıkarmayı hedeflemekteyiz.
9.JİMNASTİK KULÜBÜ
9.JİMNASTİK KULÜBÜ
Jimnastik kulübü etkinlikleri ile öğrencilerimizin denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.
10.SPOR KULÜBÜ
10.SPOR KULÜBÜ
Bilyön okulları olarak öğrencilerimizin sporu yaşam felsefesi olarak düşünmelerini ve sporu alışkanlık edinmelerini hedeflemekteyiz. Beden Eğitimi derslerinin yanı sıra spor kulübü faaliyetlerimizle, öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini destekliyerek , öğrencilerimizin azimli, disiplini, istikrarlı çalışmayı benimseyip takım çalışmalarına yatkın, hoşgörülü bireyler olmalarını hedefliyoruz.
11.İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA SPEAKING KULÜBÜ
11.İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA SPEAKING KULÜBÜ
Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek ve çağa uygun koşulları elde edebilmek için yabancı dile eğitimi artık oldukça önemli. Öğrencilerimizin ders programı içerisinde almış oldukları İngilizce ve İspanyolca yabancı dil eğitiminin yanı sıra ‘’speaking’’ sosyal kulüp faaliyetleri ile de bu kazanımlarını geliştirmeyi hedeflemekteyiz.
12.SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ
12.SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ
Sivil Savunma Kulübü, temelinde sivil savunma fikrini benimser. Sivil savunma, afetlerde ya da savaş gibi durumlarda halkın can ve mal kaybının minimum seviyede tutulmasına yardım eden bir anlayış şeklidir. Okullarda pek çok sosyal kulüp kurulur. Bu sosyal kulüplerden biri de Sivil Savunma Kulübüdür.